дома тагови ансамбл тримери

таг: ансамбл тримери

Сашко Митев со нова песна – пее за ергенскиот живот, убавите моми и спомените од младоста во Струмица (видео)

Струмичанецот Сашко Митев пред извесен период ја промовираше новата песна со видео запис насловена како ,,Ергенски живот’’ зад која стои како комплетен автор. Станува...

Ансамблот Тримери од Струмица доби етнокореолози и спрема нови кореграфии за фестивали во Турција, Романија и Шпанија

Ансамблот „Тримери“ од Струмица од неодамна доби етнокореолози со кои ги продолжуваат пробите и усовршувањето на кореографиите за престојните настапи. Станува збор за Александар Арсов...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Објавена програмата за „Струмичкиот карневал 2023“ кој ќе се одржи од...

Организациониот одбор на струмичкиот карневал, ја објави Програмaта за годинашново издание. Карневалските денови почнуваат на 22 февруари кога клучот на градот од страна на...