дома тагови Ана Витанова Рингачева

таг: Ана Витанова Рингачева

Во новиот двоброј на „Зенит” украински автори со поезија пишувана под татнеж на бомби и истрели !

Десетина современи украински поети застапени во најновиот двоброј на „Зенит“ број 8-9. Автори кои изминатите десет месеци творат под татнежот на бомбите и под...

Видое Подгорец не е соодветно третиран од научната јавност, заслужува внимание – кажаа учесниците на симпозиумот за неговата оставнина

Писателот Видое Подгорец со чија литература израснаа сите деца во земјава не е соодветно истретиран од научната јавност иако неговите дела имаат универзални пораки....

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајка на патот Еднокуќево –...

Вчера во 19.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат помеѓу селата Еднокуќево и Моноспитово, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...