дома тагови Александра Пешевска

таг: Александра Пешевска

Наградата за најдобро актерско остварување ,,Ристо Шишков” по втор пат за Звездана Ангеловска

Звездана Ангеловска ја понесе наградата за најдобро актерско остварување на 29 тото издание на ФКТ Ристо Шишков. Наградата ја доби за нејзината игра во...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...