дома тагови Александар  Делиовски

таг: Александар  Делиовски

Избрани и најдобрите млади спортисти на Струмица во индивидуалниот спорт за 2022

На манифестацијата Избор на спортист на Општина Струмица беа избрани и најдобрите млади спортисти во индивидуалниот спорт.  За најдобар беше прогласен 16 годишниот Александар...

Струмичките кунг фу вушу натпреварувачи со седум медали на турнир во Нови Бечеј Србија

На 15 тиот интернационален кунг фу вушу турнир одржан во Нови Бечеј, Србија, македонските претставници освоија 11 медали од кои  8 златни, 1 сребрен...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...