дома тагови Албанија

таг: Албанија

Струмички пожарникари ќе помагаат во акцијата за спасување на лица од земјотресот во Албанија

По барање на Владата и Дирекција за заштита и спасување, ТППЕ Струмица попладнево испрати USAR тим за урбано пребарување и спасување во соседна Драч...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Приведен жител на Габревци кој се сомничи дека направил кражби во...

На 22.07.2024 во 20.15 часот, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода И.А.(31) од село Габревци, општина Конче. Тој се сомничи...