дома тагови Оливер Спасовски

таг: Оливер Спасовски

,,Полицијата во служба на граѓаните” – МВР ги презентираше своите ресурси пред струмичани за Денот на полицијата (видео)

Денеска во Струмица беше презентирана опремата но и потенцијалите со кои располага МВР при своите задачи за зачувување на јавнниот ред и безбедноста во...

Министерот Спасовски во посета на реновираниот објект на ОВР Гевгелија за кој се потрошија 12 милиони денари

“Не можеме да претендираме на позитивни резултати во работата, на ефикасност и успешност доколку полицијата, полициските службеници своето секојдневно работење го минуваат во субстандардни...

Инвестираме 230 милиони евра во патишта и комунални мрежи во Југоистокот, кажаа владини претставници од струмичко

Претседателот на Владата Оливер Спасовски, заедно со министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески и директорот на Државни патишта Зоран Китанов денеска направија увид...

Есенва во струмичката болница ќе профункционира новото крило со капацитет од 85 кревети а ќе има и 11 операциони...

Есенва треба и официјално да почне со работа новиот болнички крак на струмичката општа болница кој почна да се гради пред цели 33 години....

Ќе има викенд без ДДВ, поeфтина облека, бела техника, санитарија, мебел најави Владата која ќе дели и платежни картички...

Владата во третиот столб мерки за помош во коронакризата, кои се однесуваат на директна финанскиска помош на граѓаните, воведува викенд без данок на додадена...

Министерот Спасовски ја посети реновираната полициска станица во Валандово за која се потрошени 3,1 милион денари

Министерот за внатрешни Оливер Спасовски ја посети полициска станица во Валандово која се реновираше со средства на МВР во висина од  3,1 милиони денари....

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Струмица Никоб мечот со Мурса од Осијек од Купот на ЦЕВ...

Одбојкарите на Струмица Никоб, мечот со хрватскиот тим на Мурса од Осијек во рамките на  Купот на ЦЕВ ќе го играат во салата Парк...