Ристов: Во Радовиш ќе субвенционираме поставување на сончеви колектори за граѓаните

Кандидатот за градоначалник на Радовиш од ВМРО-ДПМНЕ, Ацо Ристов изјави дека во рамки на проектот „Независен енергетски град Радовиш“ домашни инвеститори инвестирале во поставување...

Ти си на ред! Излези, гласај! – ДИК со едукативната кампања за претстојните Локални избори 2021 (видео)

Државната изборна комисија ја започна кампањата „Ти си на ред! Излези, гласај!“, во рамките на претстојните Локални избори 2021. Главните пораки на овогодинешната кампања...

Костадинов најави изградба на адреналински парк на Чамчифлик над Струмица од 6 000 м2

Кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ Костадин Костадинов најави изградба на адреналински парк на Чамчифлик на површина од 6000м2. Како што објави реквизитите ќе...

,,Стига е’’: Нема да дозволиме урбанистичко дивеење во Струмица и занемарување на јавниот интерес

Граѓанската иницијатива ,,Стига е’’ која има кандидати за советници за општина Струмица на овие локални избори, денеска одржаа прес конференција на која кажаа дека...

Дрвошанов: Ќе ја намалиме цената на водата за пиење и чиста Струмица за 100 дена

,,Намалувањето на цената на вода за пиење е наша важна определбa. Струмица е една од општините во кои граѓаните плаќаат многу скапа вода, а комуналните такси...

Костадинов најави изградба на атрактивен и модерен зелен пазар во Струмица

,,Планираниот нов зелен пазар ќе обезбеди непречено извршување на непосредната трговија, пред сé. Дополнително, со изградбата на атрактивен и модерен пазаришен простор кој ќе...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Преку ,,Супер училишта’’ до младински размени, отворен повик за средни училишта...

До крајот на месецов трае повикот наменет за средни училишта за младински размени во регионот, кои со креативни идеи ќе ја потикнат интеркултуралноста, помирувањето...