Изборите во Југоистокот поминаа мирно, најголема излезност во Гевгелија и Дојран најслаба во Ново Село и Радовиш

Без нарушувања и нерегуларности  протече гласањето во  општините од Југоистокот  каде на 275 избирачки места право на глас имаа  148 780 граѓани. Заклучно до 20,...

Бачев: Да си ја вратиме државата назад и да ја направиме убаво место за живеење (видео)

Пред нас се уште едни избори на 15 јули. Триесет години се менуваат на власт СДС и ДПМНЕ а на земјата не и оди...

Изборот на 15 јули е помеѓу силна економија и шанса за младите или шанса за ново богатење на ВМРО-ДПМНЕ,...

,,Стапката на невработеност кај младите лица денес изнесува 35,3% што е многу пониска од 2016 кога беше 48,6%, а до 2024 година ќе ја...

Ќе направиме ревизија и враќање на украденото во криминалната пост приватизација, рече Бачев од Кавадарци

Караванот на “Единствена Македонија” и коалицијата “Никогаш северна, само Македонија” е во Росоман, Кавадарци и Неготино. Од она што го видовме денеска со граѓаните...

Заев: Ние ги враќаме парите кон граѓаните со зголемени плати, пензии, субвенции (видео)

,,Пред 3 години се соочивме со сериозни предизвици во економијата и од нас се бараше умешност, ефикасност, решителност. Имавме клекната економија, огромни долгови. Платите...

Најбитно е да си ја вратиме државата, имаме платформа со 10 стратешки определби, рече Јанко Бачев од Единствена Македонија

''Некаде сме на средината од изборната кампања и можам со големо задоволство да кажам дека народот масовно ја прифаќа нашата платформа. Значи нашите стратешки...

Ќе спречиме дезинтегрирање на Македонија во било какви федерални единки, кажа Бачев од Единствена Македонија (видео)

,,Ова е нашата платформа насловена како “Битка за Македонија” , која се дели низ Македонија во 100 000 примероци. Во неа има 10 стратешки...

Јанко Бачев од Единствена Македонија: Повикувам на масовна излезност на изборите

,,Пред  нас се уште едни избори на 15 јули. Со голема загриженост слушаме за масовен поткуп на гласачи. Со уште поголема загриженост ги примаме...

Платите во сите сектори ќе продолжат да растат а пензиите ќе ги зголемиме за 21 %, рече Костадинов од...

Кандидатот за пратеник од СДСМ и коалицијата Можеме Костадин Костадинов во 4 ИЕ денеска кажа дека во следниот мандат платите и понатаму ќе растат...

Заев и Мицкоски воведоа медиумска диктатура за време на предизборната кампања вели Бачев од Единствена Македонија

Партијата „Погреб за Македонија“ составена од ДПМНЕ и СДС , воведе вистинска медиумска цензура на изборите за 15 ти јули. ДПМНЕ и СДС на...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва на полноќ, бензините поевтинуваат а дизелот останува со иста...

Од вечерва на полноќ се намалува цената на бензинот за половина денар, додека цената на нафтата за возилата и за домаќинствата останува непроменета. Регулаторната...