Ќе спречиме дезинтегрирање на Македонија во било какви федерални единки, кажа Бачев од Единствена Македонија (видео)

159

,,Ова е нашата платформа насловена како “Битка за Македонија” , која се дели низ Македонија во 100 000 примероци. Во неа има 10 стратешки определби во која се нашиот план и визија за Македонија”, рече Јанко Бачев лидер на ,,Единствена Македонија”  и предводник на коалицијата ,,Никогаш Северна само Македонија” на прес конференција инаку носител на листа за пратеници во 4ИЕ.

Бачев инаку инаку носител на листа за пратеници во 4ИЕ во своето обраќање кажа дека еден од приоритетите како коалиција е Македонија да биде унитарна држава

,,Една од нашите определби е Република Македонија Унитарна држава со една државна власт на нејзината територија. Територијата на Република Македонија е недделива и неотуѓива и без можност за нејзино дезинтегрирање во било какви единки” рече Бачев

Ветувам дека ќе ја оствариме оваа определба, бидејќи Македонија е нашата татковина , Република Македонија е нашиот дом. Онака како што се бориме за нашите домови ќе се бориме и за Македонија.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.