Црвена јабука во сабота во гевгелиски Де Факто, најавуваат одлична забава и музички времеплов

1136

Легендарниот сараевски бенд Црвена Јабука во сабота на 18 ти Јануари гостува во ,, Де Факто” во Гевгелија каде фронтменот на групата Дражен Жериќ-Жера  најавува одлична забава и музичко враќање во 90 тите. Станува збор за бенд кој зад себе има оставено огоромен број  хитови кои и до ден денес се пеат насекаде низ Балканот

„Има нешто од срца до срца“, „Свиѓа ми се ова ствар“  „Туго несреќо“, „То ми ради“, „Тамо где љубав почиње“, „Волео бих да си ту“, „Некако с прољеча“, ,,Дирлија” се само дел од хитовите на Црвена Јабука која како музичка група е формирана далечната 1985 тата а нивните песни ги пеат и повозрасните и помладите

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.