Утре наутро над 20 села од струмичко без електрична енергија информира ЕВН Македонија

645

Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат дека утре (четврток, 4 јули), во периодот од 04:00 до 05:00 часот без електрична енергија ќе бидат населените места: Барбарево, Самоилово, Босилово, Иловица, Смолари, Старо Коњарево, Турново, Борисово, Секирник, Ново Село, Мокрино, Моноспитово, Штука, Еднокуќево, Радово, Ново Коњарево, Колешино, Сушица, Стиник, Банско и викендици, Габрово, Мокриево, Бориево, Дражево и Граничен премин „Ново Село“.

Прекинот е поради реализација на инвестициони зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.