Струмички Комуналец ги чистеше населените места Добрејци и Градско Балдовци

439

ЈПКД Комуналец од Струмица согласно  годишниот план за генерално чистење на населените места на територија на општина Струмица за 2019 година деновиве работеше на чистење на населените места Добрејци и Градско Балдовци. Како што информираа на нивната веб срана, вработените при одделението „Комунална Хигиена„  рачно и машински ги метеле улиците а се собрал и подгинал отпадот од јавните површини.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.