Струмичките угостители од вторник со блокади против новите ковид мерки за нивната работа

309

Угостителите од Струмица на своите ФБ страни најавија дека од вторник 24 август во периодот од 11 до 13 часот излегуваат на протести и ќе блокираат улици но и влезовите на градот со кои ќе го изразат незадоволството од новите ковид мерки донесени од Владата со кои се ограничува пристпао

,,Ги бараме повторно претходните мерки за слободен влез на невакцинирани и вакцинирани, бидејќи со моменталните мерки се создава само поделба на граѓаните.
Ние не сме тие што ја шириме короната и затоа бараме владата да го прифати нашето барање. Во спротивно ќе настапиме и со поостри мерки. Во овие години ние сме на постојан удар, време е Владата да донесе нови мерки кои ќе бидат и во наша корист,,стои во објавата на ФБ што ја споделија угостителите од Струмица

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.