Струмица доби станица за полнење на електрични возила

457

На булеварот „Маршал Тито“ е поставена „Wallbe“ станица за полнење на електрични возила. Станицата е сместена кај паркинг местата од јужната страна на булеварот, кај поранешна „Фонтана“ и на истата истовремено може да се полнат две возила.  Станицата е резултат на кампања на ЕВН Македонија за поширока адаптација на електромобилноста во државата преку која се поставуваат над 40 вакви станици низ целата држава, објави СтрумицаНет

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.