Српската атракција Тропико Бенд гостува во Гевгелија – најавува одлична забава во Де Факто

1734

Српската атракција ,,Тропико Бенд’’  ќе има свој концерт во клубот ,,Де Факто’’ во Гевгелија. Станува збор за бенд – ексклузивци на Сити рекордс кој на македонските простори е добро познат по забавите што ги приредува на своите настапи и одлично избраниот репертоар од сопствените и песни хитови од други изведувачи и бендови.

Александар Цветковиќ Сале и екипата од овој поп бенд ветуваат повеќе од двочасовна добра забава, вистинска концертна журка каде во еден глас ќе се пејат нивните хитови, ќе се патува низ сеќавањата на нивните балади, ќе се танцува, дружи, весели, пее, пие, забавува на брзите песни од нивниот репертоар.

Нивните хитови „Све моје зоре“, „Чао бела“ „Лавина“, „Летни правила“ ,,Метар одавде’’ ,, Мисличу на себе’’ ќе бидат дополнителна причина за присуство на илјадници посетители во Де Факто во Гевгелија  кој со својот огормен простор  дава одлична можност за комфор и  одлична забава на присутните. Концетот ќе започне на полноќ, а влезницата е со цена од 250 денари.

Досега во Де Факто во Гевгелија концерти одржаа Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ и Трибјут бендот на Бијело Дугме

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.