Пандевци ја решија Ренова и останаа лидери во ПМФЛ, Рајковиќ и Крстовски ги постигнаа головите (видео)

295

Академија Пандев ја забележа четвртата победа во првенството откако денеска на Младост славеа победа со 2:0 во воведниот меч од петото коло против Ренова. Новото засилување кое дојде од Силекс – Марко Рајковиќ во 32 минута и Марио Крстовски во 87 ги постигнаа головите за нови три бода на пандевци со кои останаа на лидерската позиција со скор од 4 победи и едно реми.

Победата на струмичани можеше да биде и поубедлива ако играчите на Југослав Тренчовски ги искористија шансите. И Ренова имаше свои шанси но на голот Академија Пандев го има Чубраковиќ кои спаси неколку удари и останува тим со само еден примен гол

Следното коло струмичани патуваат во Струга кај новајлијата Струга Трим Љум по нова победа ….Еве ги головите на Рајковиќ со глава и на Крстовски…

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.