Пандевци новата сезона ја отвораат со Шкендија на Младост – еве како изгледа распоредот на Академија Пандев

646

Академија Пандев новата првенствена сезона ја почнуваат со шампионот Шкендија на 11 август. Така посака ждрепката во ФФМ каде беа извлечени паровите за новата натпреварувачка сезона во Првата македонска фудбалска лига. Пандевци дуелите на домашен терен ќе ги играат на стадионот Младост кој го пријавија во македонската фудбалска куќа за есенската полуетапа.

Мечот Акаедмија Пандев-Шкендија ќе се игра во 17 часот и 30 минути на 11 август недела. Веќе следната недела и гостуваат на Македонија ЃП а во третото коло дома го пречекуваат новајлијата Борец. Потоа ќе играт со Работнички во гости, Ренова дома, Струга во гости, со Шкупи дома, Вардар во гости а првиот круг го завршуваат со Силекс пред своја публика.

Првата македонска фудбалска лига во новата сезона ќе се емитува на тв-екраните, а правата за емитување и имаат јавниот национален сервис МТВ и Aрена Спорт

Еве како изгледа распоредот на двојките во есенската полуетапа

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.