Пандевци без постигнат гол се збогуваа од Лигата на Европа и во Мостар поразени од Зрински (видеа од головите)

652

Академија Пандев и во вториот меч од првото квалификациско коло од Лигата на Европа претрпе пораз од Зрински. Во Мостар во Босна и Херцеговина ,, пандевци’’ добија лекција идентична како и во Скопје – пораз од 3:0. Сите три голови  домаќините ги постигнаа во второто полувреме откако во првиот дел се играше рамноправно. Мандиќ, Говедарица и Гојковиќ беа стрелците за мостарскиот состав. Со втората победа Зрински ја оправда фаворитската улога против дебитантот кој не успеа да постигне гол на првото официјално европско натпреварување

Со двојната победа Зрински во второто квалификациско коло од Лигата на Европа ќе игра со холандски Утрехт, додека Академија Пандев ќе треба да се фокусира на следната првенствена сезона која почнува идниот месец а во која ќе мора да ја брани КУП титулата и третото место од последната натпреварувачка сезона

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.