,,Пандевецот’’ Александар Мишов пролетва како позајмен играч ќе игра за Беласица

814

Младиот и екстра талентиран напаѓач на Академија Пандев – Александар Мишов кој есенва настапуваше за второлигашот Тиквеш како позајмен играч, во наредните шест месеци ќе игра за Беласица исто така како позајмен играч. Веста ја потврди стратегот на пандевци Југослав Тренчовски

,,Да, точно е тоа дека Мишов во пролетниот дел, како позајмен играч, ќе игра за Беласица. Луѓето од Беласица го побараа, ние разговаравме со него, и се договоривме на задоволство на сите тој во следните шест месеци да настапува за Беласица”, ни изјави стратегот на „пандевци” Југослав Тренчовски

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.