Отворени сметки за донации за помош на погодените семејства чии станови изгореа во Гевгелија

679

По пожарот кој пеплоса шест стана во Гевгелија а оштети и други, Здружението на станари ,,Ристо Чавдаров 25’’ упатува апел до сите хумани луѓе и фирми да помогнат во обновувањето на становите кои минатата недела беа опожарени и оштетени. Во известувањето до јавноста преку ,,Changemakers4all’’, тие сметаат на хуманоста од сите бидејки се што граделе со години отиде во неповрат не по нивна вина за неколку часа.

,,Почитувани граѓани, жители од државава, а и пошироко. Отворена е трансакциона сметка за донација на погодените фамилии од катастрофалниот пожар од минатата недела. Жители на Гевгелија ги изгубија своите домови, и се што имаше во нив. Се што граделе со години. Останати се луге, деца, во буквална смисла на зборот – на влечки, и облеката на нив. Ова може секому да му се случи затоа да помогнеме, на жителите од Гевгелија во рамките на нашите можности и да покажеме дека не се сами, и стоиме сите до нив, со нив,, стои во известувањето на ,,Changemakers4all’’ по барање на здружението на станари Ристо Чавдаров

Број на Жиро сметка ( денарска )
Игор Димов
270-7000516742.72
ХАЛКБАНК АД СКОПЈЕ

Игор Димов ( девизна )
Ул.Ристо Чавдаров бр.25/1-12 Гевгелија
IBAN Code MK07270700051674565
SWIFT EXPCMK22

Име на Банка ХАЛКБАНК АД Скопје
Ул.Св.Кирил и Методиј бр.54
С.Македонија

 

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.