Млекопроизводители до 15 мај е рокот за пријавување за субвенции за произведено и предадено млеко – информираат од МЗШВ

516

Министерството за земјоделство шумарство и водостопанство ги информира млекопроизводителите од југоистокот дека тече рокот за поднесување на барање за финаниска поддршка за произведено и предадено кравјо, овчо и козјо млеко за прва фаза кој трае до 15 МАЈ 2019 година. Од министерството апелираат рокот да биде запазен со цел сточарите да ги добијат навремено субвенциите за предаденото млеко во регистрираните млекарници

„Ве молиме да го запазите рокот за пријавување на субвенции за произведено и предадено кравјо, овчо и козјо млеко за прва фаза кој трае до 15 МАЈ 2019 година. Доколку не успеат електронски тоа нека го направат во подрачните единици каде службите им стојат на располгање ”, информираа од МЗШВ.

Пријавувањата се вршат по електорнски патсамостојно или во подрачната едница на министерството за земјоделие во Струмица, Валандово, Радовиш и Гевгелија како и во дисперзираните канцеларии на ова Министертво во југоисточниот дел од државата

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.