Макс славеше и во Кичево, шестта победа по ред во Групата 2 каде ја превземаат лидерската позиција

895

Одбојкарките на Македонија Макс станаа вистински хит пролетва во Групата 2 од Првата женска одбојкарска лига на Македонија. Забележаа нова победа, шестта по ред овојпат во Кичево против Ускана, каде славеа со 3:0 во сетови (25:14, 25:18, 25:11). Според информациите победата на струмичанки предводени од тренерот Васко Ричлиев во ниту еден момент не била доведена во прашања, имајки во предвид дека Зоран Јанков беше на натпревар со младите гимнастичарки од Струмица на државното првенство.

Македонија Макс која есента немаше ниту една победа, сега шестпати едно подруго слават како дома така и во гости и од дното на прволигашката табела сега се на чекор да ја превземат лидерската позиција во Групата 2. Таму сега имат 6 победи и се втори веднаш зад УГД од Штип против кои славеа во два наврати а им фали само уште една победа да бидат први во ова натпреварување

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.