Кај Удово валандовско си наточил гориво и платил со фалсификувани банкноти од по 1000 денари

868

Синоќа околу полноќ во Полициската станица во Валандово било пријавено дека лице платило гориво со фалсификувани банкноти. Според полицијата  настанот се случил на бензинска пумпа во с.Удово, валандовско. Пред полноќ  непознат возач со патничко возило „Фолксваген Пасат“ со прилепски регистарски ознаки застанал и платил платил за полнење гориво со три фалсификувани банкноти од по 1000 денари, по што го напуштил местото.

Вработените во бензинската откако констатирале дека станува збор за фалсификувани банкноти случајот веднаш го пријавиле во полиијата. МВР соопшти дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.