Карневалска победа на одбојкарите на ЏИО Струмица – во Партизан падна и Весна Пробиштип

510

Одбојкарите на Џио Струмица забележаа победа во четвртото коло од втората фаза од од Првата одбојкарска лига. На свој терен во салата Партизан , лидерот го совлада составот на Весна Пробиштип со 3:0 во сетови (25:22, 25:19, 25:19). Струмичани вложија онолку труд колку што беше потребно да се одржи резултатот во своја корист.

,,Лесна победа за нашата екипа, сега продолжуваме на денска журка, да го прославиме карневалот како вистински струмичани,, напишаа струмичани откако ја забележаа победата над гостите од Пробиштип

Следното коло Џио Струмица му гостува на Лирија во Тетово а во меѓувреме идната недела ќе го одиграт реванш мечот од четвртфиналето од Купот против УГД Штип против кои имат победа во првата средба

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.