Диџеи од фестивалот на електронска музика ,,Reworks” од Солун, директно во ,, Де факто” во Гевгелија

891

Утревечер во Де Факто во Гевгелија ќе настапат ди џеи кои учествуваа на годинашново издание на Reworks фестивалот во Солун Грција. Станува збор за фестивал на електорнска музика кој фузира нови идеи и енергии на музичката сцена а како потписник на истиот се јавува Non Collentive од Грција кој овој фестивал го организира од средина на 90 тите

Според најавите на сцената во Де Факто во Гевгелија главната улога ќе ја има  Dj Андреас Атинеос од Солун кој е доста баран од младите генерации кај јужниот соседн со оглед на неговите сетови музика како мешавина од повеќе музички правци и направи вистински спектакл на последното издание на Reworks фестивалот во Солун

Тие пред македонската публика во Де Факто ќе настапат со сетот кој го именуваа ,,Црно и бело на река”.

 

 

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.