Десетина села но и производствени фирми во струмичко, утре со прекин на електричната енергија

939

Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат дека утре (вторник, 26 март), од 08:00 до 10:30 часот ќе биде прекината електричната енергија во Баница, Водоча, индустриските објекти „Агроконсалтинг“ и „Солотер“, Вељуса, Седларци, Ангелци, Градашорци, Индустриската зона „Север“ кај Струмица, Добрејци, Василево, Градашорци, компаниите „Каме“, „Никомил“, „Мебел 2000“, „Нипром“, „Карла“, „Бомјанска“, „11-ти Септември“, „Бресто“, „Татљатка“, „Хелена“, „МТ Промет“, Салон за мебел „HOME by Almak“, „Канела“, „БП Тритерол“, „Елкоинг“, „Калмак“ и „Фиколпласт“.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.