Делови од Струмица и неколку населени места од струмичко во петок без електрична енергија од неколку часови

520

ЕВН Македонија – КЕЦ  Струмица информира дека поради реализација на инвестициони зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија, утре  делови од Струмица но и дел од населени места од струмичкиот регион ќе немат електрична енергија од неколку часа.

Според известувањето – петок, 16 август, од 09:00 до 11:00 часот без електрична енергија ќе останат улиците: „Атанас Нивичански“, дел од „Охридска“, дел од „Маршал Тито“, дел од „Трајчо Делиџаков“, „Ристо Ќурчиев“, „Елка Јанкова“, „Мара Минанова“, „Димитар Цветинов“ и дел од „Вардарска“. Во периодот од  09:00 до 15:00часот дел од населеното место Василево (на влезот од село Добрејци) а дел од населеното место Ново Коњарево електрична енергија ќе немат во периодот од 08:30 до 11:00 часот

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.