Германската ,,TeDe’’ од Берлин бара работници за повеќе позиции, почетна бруто плата од 2000 евра

2235

Реномираната градежна фирма ,,ТеDe’’ од Германија со седиште во Берлин која се занимава со поддршка на сите градежни активности, реновирање и дизајн на ентериер, има потреба од работници со ЕУ пасош за повеќе работни позиции. Како што информираат, отворени се работни места за кои фирмата нуди почетна бруто плата од 2000 евра и почетно сместување за работниците. ,,ТеDe’’ од Германија бара:

  • Монтери на гипс картони
  • Мајстори за градежна столарија
  • Монтери за дрвени панели

Кандидатите може да се јават на 00 49 171 17 45 000 на Вибер и на ФБ Thomas Joseski

Компанијата ,,TeDe’’ веќе 20 години успешно опстојува на градежниот пазарво Германија каде се препознатиливи по највисоките стандарди за квалитет преку традиционална изработка со најнова технологија.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.