Во пресрет на празникот на жените, концерт со многу забава на Џенан Лончаревиќ во Де Факто Гевгелија

499

Во очи на 8 март во гевгелиски  ,,Де Факто’’ концерт ќе одржи српскиот пејач Џенан Лончаревиќ кој за празникот на жените најавува одлична забава со богат репертоар и многу музички изненадувања. Станува збор за пејач чиј музички опус се протега од поп-рок и етно поп со многу хитови и никогаш не се врзувал со медиумска популарност.

,, Дао сам ти срце’’ ,, Пијеш сине’’ ,, Никоме ни реч’’ ,, Не врача се љубав никад’’         ,, Одавде до неба’’ ,,Два корака’’  ,, Лауфер’’ се само дел од хитовите на Лончаревиќ кој не се наметнува, но секогаш знае да ја освои публиката со својата скромост, енергијата на сцена и музичката комуникација што ја воспоставува со присутните.

Во својата кариера Лончаревиќ има реализирано дуети со Аца Пејовиќ, Индира Радиќ, Еминa Јаховиќ, Памела Рамлjак, Зорица Брунклик, Тропико Бенд и со својата мистериозност и таинственост а одличен глас секогаш го привлекува вниманието.

Концертот на Џенан Лончаревиќ започнува на полноќ на 7 ми Март во Де Факто во Гевгелија од каде исто така најавуваат изненадувања за присутните. Билетите веќе се пуштени во продажба

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.