Во Пиперево општина Василево ќе има турнир во мал фудбал во чест на Ч`крче – почна пријавувањето на екипите

650

Општина Василево како покровител, ги известува љубителите на мал фудбал дека започна пријавувањето за турнирот во мал фудбал ,,Ч`крче’’ што се одржува во населеното место Пиперево.

Право на учество и пријавување на свои екипи имаат сите жители на Струмичкиот регион и пошироко.Пријавувањето е до 11.07.2019 година (четврток). Ждребувањето ќе се изврши во петок, 12. 07.2019 година.

Котизацијата за учество за сениори изнесува 2 500 денари а за кадети 1 000 денари.Турнирот ќе започне во сабота на 13.07.2019 година.

За дополнителни информации заинтересираните може да се обратат кај организаторот на телефонските броеви: 071 933 848 и 070 645 102

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.