Во Гевгелија ќе се засадат 200 дрвца јавори долж булеварот

548

На продолжението од Булеварот „Гевгелија“ започна сеидбата на нов дрворед, информираа на официјалниот сајт општинските власти на Гевгелија. Како што стои во информацијата, на булеварот ќе бидат засадени 200 дрвца јавор . Лани на продолжението од булеварот биле засадени 85 дрвца. Новиот дрворед ќе има систем „капка по капка“  донација од Конти Хидропласт. Со сеидбата на дрворедот долж целиот булевар, општина Гевгелија ја започнува пролетната акција за обнова на садниците со дрвја на одделни сообраќајници во градот стои во информацијата на општинскиот сајт на Гевгелија

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.