Блокотехна на чекор од Ф4 во БИБЛ лигата

635

Гевгелиската екипа КК Блокотехна, забележа нова победа во рамките на БИБЛ натпреварувањето. Пред  пред своите гледачи во „Негорски Бањи“ беа подобри од гостинската екипа Барси Атураи (85:72).

На почеток од мечот се играше кош за кош, а осетна предност домашната екипа стекна во втората четвртина, за на пауза да заминат со +15, резултат кој всушност и беше решавачки за победата (48:33).

До крајот на мечот Блокотехна рутински успеа да стигне до победата. Најрасположен играч кај домаќините и воопшто на мечот беше Мијатовиќ со 24 поени.Со ова Блокотехна направи чекор кон фајналфорот во БИБЛ.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.