Беласица убедлива против Саса за лидерското место а Кожув славеше против Победа во гости

337

Струмичка Беласица го задржа лидерското место во Втората лига Исток, откако на гостувањето кај Саса славеше со 3:0. Во ниту еден момент не беше загрозена победата на струмичани кои во Македонска Каменица се покажаа за скалило подобар тим за што говори резултатот. Марков, Мирчевски и Кокалански беа стрелците за струмичките синобели кои дојдоа до 9 тата победа во второлигашкото натпреварување и со вкупно 28 бода се лидери во источното друштво

Гевгелиски Кожув славеше против Прилепска победа со 1:0. Стрелец на единствениот погодок беше Лазаревски со што гевгеличани остануваат во трката за висок пласман во ова натпреварување. Со осум победи две реми и два пораза се на втората позиција со вкупно 26 бода

Третиот преставник од Југоистокот во Втората лига Исток тимот на Плачковица од Радовиш претрпе пораз од Кит Го со 2:0

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.