Беласица ремизираше кај Шкупи, Маслаќ постигна ,,голчиште’’ но опстанокот во Прва лига сеуште неизвесен

1622

Фудбалерите на Беласица и понатаму немаат пораз во четвртиот круг средби од годинашниов прволигашки шампионат.На гостувањето кај Шкупи, струмичките сино бели одиграа 2:2 и освоија бод од ова тешко гостување со кој, на две кола си ги одржуваат шансите за опстанок во фудбалската елита заради што ќе мора да слават против Работнички и Силекс

Марио Маслаќ и Пепи Ѓоргиев беа стрелците на Беласица денеска против Шкупи од кој долго ќе се зборува погодокот за израмнување на Маслаќ кој со ножички донесе 1:1 за струмичките сино бели

Со ова реми Беласица и понатаму е претпоследна имајки во предвид дека Силекс и Работнички славеа во денешните мечеви. Сега имаат 39 бода . Следното коло струмичките сино бели играат со Работнички

Реми издвојуваше и Академија Пандев која на гостувањето кај гипсарите одиграа 1:1. Пандевци како што е познато го осигураа третото место и ќе играат во фудбалска Европа.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.