Беласица повторно ремизираше со Вардар а Пандевци славеа на гости кај Работнички

527

Струмичка Беласица ниту во третата мегусебна пресметка со скопски Вардар не успеа да забележи победа. На стадионот Младост ги редеа шансите но мрежата на Гачевски остана мирна. Ѓоргиев, Балдовалиев, Мирчевски имаа можност да донесат радост кај лубителите на струмичката сино бела боја но на крај мораа да се задоволат со бод против вицепрвакот Вардар кој исто така имаше шанси но не успеа да ги реализира

Со ова реми и освоен бод Беласица има 19 бода и е претпоследна на табелата. За разлика од нив, вториот струмички проволигаш Академија Пандев има ист број бодови со вардаровите играчи откако во Скопје славеа со 2:1 против Работнички. Дориев од пенал и Миловановиќ во судиското надополнување беа стрелците на победата на пандевци

Следното коло се игра во сабота на 16 март. Академија Пандев го пречекува Силекс а Беласица и гостува на Македонија ГП

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.