Беласица останува во опасната зона – пораз од Ренова во Тетово и покрај добрата игра

663

Фудбалерите на Беласица продолжуваат со добрите игри но без победи. На гостувањето во Тетово кај Ренова, струмичани не успеа добрата игра да ја матријализират со поволен резултат . Претрпеа нов пораз, седми по ред во шампионатот кој ги закова на дното од прволишката табела и заедно со Победа се во опасната зона за преселување во Втората лига

Пулените на Ѓоко Хаџиевски во Тетово се покажаа како рамноправен противник но немаа сила за реми или победа. Ренова поведе со 2:0.  Мирчевски во 31 минута намали на 2:1. Кобен беше третиот гол на домаќините кои ги уништија надежите на струмичките сино бели за поволен резултат. Савиќ во судиското надополнување намали на 3:2

Беласица следното коло во недела на Младост е домаќин на Шкупи и ќе мора да слави ако сака да се одлепи од дното на табелата. Академија Пандев со Победа денешниот меч го  одложија за во мај

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.