Атрактивната Анабела од Funky G и шармерот Бојан Маровиќ, во сабота во Де Факто во Гевгелија

712

Атрактивната српска пејачка Анабела екс Џогани и црногорскиот шармер Бојан Маровиќ во сабота ќе гостуваат во ,,Де Факто” во Гевгелија каде најавуваат одлична забава со многу поп музика  и балади кои своевремено беа хитови а и ден денеска се слушаат.

Анабела како дел од Funky G имаше огромен број хитови. Станува збор за песни со елементи на поп фолк и денс.  „У твојим колима“, „Јел ти жао“, „Гад“, „Поново“, „Кафана на балкану“ се дел од песните по која беше препознатлива Анабела екс Џогани која почна соло кариера а нејзини хитови се „Мој драги“  „100 ратова“

Црнгорскиот заводник пак  Бојан Маровиќ и миленик на женските срца е познат по многу  хитовите меѓу кои се издвојуваат безвременските балади како „Теби је лако“ или „Више те нема“. Маровиќ во Гевгелија најавува и  голем број незаборавни екс ЈУ, како и хитови од регионот

,,Оваа сабота, да ги вратиме спомените од едно поубаво време, да ги испееме и новите хитови во чест на добрата забава и да запишеме уште еден убав настан во нашите заеднички мемоари” стои во поканата од Де Факто од Гевгелија

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.