Александра Јанева утре ја промовира својата прва авторска песна насловена како ,,Одговор’’

2140

Александра Јанева утре на својот  Youtube канал ќе го промовира својот најнов сингл со видео запис насловен како  ,,Одговор’’.  Станува збро за авторска песна на Јанева во која се јавува како потписник на музиката и текстот додека аранжаманот е на Иван Јованов Ивајо. Песната како што дознаваме е певлива и се очекува  набрзина да ги освои срцата на публиката.

Пејачката Јанева својата авторка песна  ја најави со специјално видео на друштвените мрежи со инсерти од подготовките на аудио и видео-записот и вели дека сака да ја отпее песната барем приближно на емоцијата што ја имала при подготовка на музиката.

„Ова ќе биде првата моја авторска песна на која работевме со мојот гитарист Тино Стојановски. Денеска сум прилично строга кон себе. Сакам да ја отпеам барем приближно на емоцијата која ја имав тогаш кога ја правевме музиката“, вели Александра во најавното видео чија песна утре официјално ке биде пуштена на Јутјуб каналот во 13 часот.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.