Академија Пандев и Беласица на подготовки во Анталија – ќе ја темпираат формата за пролетната полуетапа

685

Двата струмички фудбалски прволигаши како што најавија деновиве ќе заминат на подготовки во Анталија Турција. Таму планираат да ја подигнат формата во пресрет на пролетниот дел од шампионатот. Ќе се работи на подобрување на физичко кондиционите перформанси на фудбалерите а се планира и на воигрување на одредени техники и тактики.

Според најавите од двата тима, во Анталија Турција и Академија Пандев и Беласица планираат да одиграт контролни мечеви. Дел се веќе договорени а дел треба да се договорат во Турција. Засега нема најави за можно соочување на двата тима на турско тло

По есенскиот дел од шампионатот избраниците на Југослав Тренчовски се трети на табелата. Во меѓувреме ,,пандевци,, се засилија додека струмичките синобели на Цицмиловиќ се последни на табелата. Двата тима се најдоа во полуфиналето од КУПОТ

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.